هشدار رضایی به عربستان/ باید برای آزمون آزادی منطقه آماده باشیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام اینکه باید خودمان را برای یک آزمون آماده کنیم، گفت: این آزمون آزادی منطقه، بشکه های نفت و ۵۰۰ میلیون مسلمان تحت دیکتاتوری است که می توانند آینده جهان راتغییر دهند.

به گزارش سراج24، محسن رضایی در بیست و چهارمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت که عصر امروز سه شنبه در مسجد ولی عصر تهران برگزار شد، با تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، اظهار کرد: امروز در منطقه ما اتفاقاتی می افتد که باید به آنها توجه شود از آسیا یعنی میانمار دارند قتل عام می کنند و گورهای دسته جمعی پیدا می شود تا پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه، غزه، یمن و بحرین و اوج ناپاکی ها و نسل کشی ها را در این مناطق انجام می دهند و عجیب آن است که فقط مسلمانان کشته می شوند و تنها زیرساخت های مسلمانان نابود می شود. 
 
وی افزود: خواب و خیال هایی هم برای تجزیه کشورهای اسلامی دیده اند.
 
رضایی ادامه داد: دنیای غربی که مدعی آزادی و موکراسی است نه تنها چشمش را بر روی این جنایت بسته است بلکه الان حمایت نیز می کند. فاسد ترین رژیم ها و بدترین تروریست ها همگی با غرب مدعی آزادی و حقوق بشر در یک جبهه قرار گرفته اند و از طرف دیگر مردم سوریه، غزه، عراق و یمن با حمایت ایران و رهبر معظم انقلاب یک کلمه حق می گویند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز آدم ها را در قفس می گذارند و می سوزانند و از دور یک کانال آتش آماده می کنند تا این انسان را زجر کش کنند.  کجای بشریت این طور بوده است. این حادثه را نباید دست کم گرفت.
 
وی تصریح کرد: ما امروز بغض و کینه عجیبی از رفتار اینها می بینیم و حالا می خواهند این مسائل را به مرزهای ایران هم نزدیک کنند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید از خود بپرسیم وظیفه ما در این شرایط چیست، گفت: این که خاطرات را بگوییم خوب است. تا صد سال دیگر هم اگر از فداکاریهای رزمندگان ارتش و سپاه و بسیج بنویسند نمی توانند تمام ماجرا را بیان کنند اما آنچه مهم است این است که امروز در شرایط حساسی قرار داریم.
 
وی خاطرنشان کرد: این حوادث بی ارتباط با آزادسازی خرمشهر، تشکیل جمهوری اسلامی، پیام عدالت، آزادی و مردم سازی نبوده است و نمی توانیم نسبت به این حوادث بی تفاوت باشیم.
 
رضایی با بیان اینکه آزادی خرمشهر آزمون بزرگی برای ملت ایران بود، تاکید کرد: آزادی خرمشهر نشان داد که ایرانیان می توانند روی پای خود بیاستند و استقلال و آزادی خود را نگهدارند؛ با آزادی خرمشهر نشان دادیم در ایران یک حکومت مستقل شکل گرفته است و می تواند از دستاوردهای خود دفاع کند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه بعد از آزاد سازی خرمشهر تهدیدات از مرزهای ما دور شد و ۲ هزار کیلومتر فاصله گرفت، اظهار داشت: دشمنان می خواهند امروز مجددا این تهدیدات را به مرزهای ما بکشانند. بنابراین ما حادثه مهمی را در پیش داریم. از طرفی مسلمانان در خطر هستند و از طرف دیگر می خواهند ناامنی ها را به ایران بکشانند. امروز در شرایط تعیین کننده ای قرار داریم.
 
وی بابیان اینکه پاسداران، بسیجیان، رزمندگان و جوانان باید محکم ایستادگی کنند، گفت: امروز، روز قدرتنمایی ملت ایران پیرامون رهبر معظم انقلاب است تا به دنیا ثابت کنیم که دوبار محاسبه غلط نکند و ما پیشکسوتان بیش از هر کسی باید از خود تحرک نشان دهیم.
 
به گفته رضایی، نیروهای مسلح ما اجازه نخواهند داد این تهدیدات به مرزهای ما نزدیک شود چرا که امروز ما نیاز به امنیت و آرامش مردم داریم و باید در اقتصاد، علم و فناوری و صنعت پیشرفت کنیم.
 
وی افزود: آنها چون می دانند نمی توانند مجددا خرمشهرها را بگیرند بدنبال این هستند که آرامش مردم به هم بخورد و برای همین می خواهند به مرزهای ما نزدیک شوند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: دولت، مجلس همچنین رهبر معظم انقلاب در حال تلاش هستند که آتش جدیدی درست نشود.
 
وی خطاب به مقامات عربستان گفت: عربستان باید مراقب باشد چرا که ملت ایران یک صبر دارد چرا که حفظ منافع ملی تنها به چهارچوب جغرافیای ایران تعریف نمی شود منافع ملی یعنی با منطقه باید در صلح و آرامش باشیم و همه وظیفه داریم این امنیت را حفظ کنیم اما اگر بخواهند امنیت ما را به هم بزنند آنها را به دوران قبل از صنعتی شدن بر می گردانیم.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: البته روز به روز دارد برخی مسائل روشن می شود مثلا در سوریه در ۵ سال پیش ابهامات زیادی وجود داشت اما امروز مشخص شده است که تمامی تروریست ها از اسرائیل سلاح می گیرند.
 
وی با اشاره به اظهارات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی گفت: یکی از مقامات اسرائیل گفته است که باید با اعراب علیه ایران متحد شویم.
 
رضایی تاکید کرد: امروز تجهیزاتی که در جنگ ها از داعش ضبط می کنند همگی از آمریکا آمده است و ساخت آمریکا است و بسیاری از سلاح های مدرن آن از غرب می آید. ما امروزباید خودمان را برای یک آزمون دیگر آماده کنیم که این آزمون بزرگ تر از آزادی سازی خرمشهر است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این آزمون آزادی منطقه، آزادی بشکه های نفت که به غارب می رود، آزادی ۵۰۰ میلیون مسلمان که تحت دیکتاتوری بسر می برند هست که می توانند آینده جهان را تغییر دهند.
 
وی تصریح کرد: کشور ما امروز احتیاج به آزادسازی انرژی فکری و معنوی دارد و این انرژی معنوی را باید درنسل جوان امروز آزاد کنیم.
 
رضایی با بیان اینکه جناح های سیاسی خوب هستند و باید باشند، ادامه داد: هدف آنها انتقال قدرت است اما مسئله ما این است که انقلاب در ایران زنده است و جریان انقلابی متاسفانه تحت شعاع جناح های سیاسی رنگ باخته است و ضعیف شده است و باید یک بار دیگر تقویت شود. باید اول به منافع ملی سپس به ارزشهای انقلاب و بعد به زندگی مردم توجه کنیم. جناح های سیاسی هر قدر هم انقلابی باشند به ارزش های انقلاب به دید انتقال قدرت نگاه می کنند.
 
رضایی گفت: این کشور یک جریان زلالی می خواهد که بی واسطه با رهبر معظم انقلاب باشد و هدفش تنها منافع ملی و زندگی مردم باشد و بتواند جان خود را فدا کند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه سوم خردادهای تفکراتشان فراجناحی است، گفت: تفکرات این طیف انقلاب، ولایت، شهادت طلبی و دوری از شخص پرستی ها است این جریان باید در کشور تقویت شود و یک انرژی فکری و معنوی در جوانان آزاد کند.
 
وی با بیان اینکه ما در جنگ به بزرگترین تردید سیصد سال تاریخ ایران پاسخ دادیم، افزود: آزادی سازی خرمشهر به این تردید پاسخ داد و ثابت کرد که ما می توانیم انقلاب خود را حفظ کنیم؛ امروز نیز باید به اقتصاد کشور توجه کنیم و به خودمان بیاییم.
 
رضایی گفت: هر چند مذاکرات هسته ای خوب است و البته باید به خطوط رهبر معظم انقلاب توجه شود، اما ما در دفاع و امنیت کاری کردیم که باید در فرهنگ هم همین طور باشیم؛ این مهم با تردید زدایی توسط نیروها پیشکسوت و انقلابی صورت می گیرد که شاخصه اش فقط رهبر معظم انقلاب است. این نیروها کاری به جناح بازیها ندارند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: علت اینکه من این تقاضا را از رهبر معظم انقلاب کردم که مجددا در لباس سپاه حاضر شوم و ایشان نیز این افتخار را به من دادند برای این است که ما پیشکسوتان وظیفه سنگینی داریم. امروز همه نگاهها به ایران معطوف است و دنیا به کشور ما نگاه می کند که آیا ناامنی های منطقه به مرزهای ایران می رسد وآیا ایران وارد عمل می شود یا خیر.
رضایی در پایان تاکید کرد: باید همواره در تمامی عرصه ها حضور پیدا کنیم و در کنار رهبری باشیم و صفا و صمیمیت های گذشته را مجددا تقویت سازیم. امیدوارم که به برادران شهید خود برسیم.
/ 0 نظر / 56 بازدید