آیت‌ا... هزاوه‌ای همدانی در خاک آرمید

همدان‌پیام: پیر پاک آیت‌ا... هزاوه‌ای همدانی در مقابل ساختمان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و با حضور وزیر جهاد کشاورزی تشییع شد.
‌در این مراسم که با حضور وزیر و معاونان وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و جمع کثیری از مدیران و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و مدیران و کارکنان ادارات وابسته به سازمان جهاد کشاورزی استان تهران برگزار شد، پیکر آیت‌ا... هزاوه‌ای همدانی پس از اقامه نماز میت به بهشت زهرا (س) منتقل شد.
به گزارش ایرنا، آیت‌ا... سید محسن هزاوه‌ای همدانی عضو جامعه روحانیت مبارز و از یاوران امام و انقلاب بود که عصر روز یکشنبه دار فانی را وداع گفت.
مرحوم هزاوه‌ای همدانی فرزند مرحوم حاج سید حسن واعظ (مسأله‌‏گو) هزاوه‏ای متولد ۱۳۰۴ شمسی، در شهرستان همدان بود. او تحصیلات کلاسیک را تا در سطح سیکل گذراند و از سال ۱۳۲۷ در مدرسه آخوند همدان مشغول تحصیل علوم حوزوی شد و پس از یک سال با جمعی از طلاب همدانی به قم آمد و در مدرسه دار الشفا ساکن شد.
به گفته خودش، از بهترین ساعات عمر او همان روزهای اول تحصیل در قم و در درس اخلاق امام(ره) در مدرسه فیضیه بود. بعدها در درس‌های حضرات آیات مشکینی، صدوقی و سلطانی و حاج شیخ عبدالجواد و حاج میر عبدالرزاق و مطهری و صدر و علامه طباطبایی و آیت‌ا... العظمی بروجردی تا آخر و فقه و اصول امام تا آخر شرکت کرد. وی سپس در سال ۴۳ به تهران آمد و تا پایان عمر در تهران سکونت داشت.
آیت‌ا... هزاوه‌ای از سال شروع حرکت انقلابی در کنار امام، در دفتر ایشان در جهات مختلف، از جمله پخش اعلامیه همکاری داشت. تا اینکه مرحوم آیت‌ا... اشراقی (داماد امام) وی را به تهران برای اقامه نماز در یکی از مساجد دعوت می‌‏کند.

   از همان سال ۱۳۴۳ تاکنون ایشان در تهران اقامت داشته و به اقامه نماز جماعت، اداره جامعه روحانیت مبارز منطقه چهار تهران به تبلیغ مشغول‏ بود. همچنین تدریس در مدرسه چیذر را از زمان آمدن به تهران تا پایان عمر ادامه داد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی با کمیته انقلاب و با کمیته امداد همکاری داشته و سپس در حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد سازندگی به کار جدی مشغول شد.
حضرت امام خمینی (ره) به آیت‌ا... هزاوه‌ای اجازه‌نامه امور حسبیه و شرعیه از جانب خود را داده بودند.
 

/ 1 نظر / 156 بازدید
ویولون

گذشته که گذشت و نیست . . . آینده هم که نیومده و نیست . . . غصه ها مال گذشته و آینده هست . . . حالا که گذشته و آینده نیست . . . ! پس چه غصه ای .؟! تنها حال موجود است که آن هم نه غصه دارد و نه قصه !! سلاممممممممممممممم[گل]