فرماندار کبودراهنگ در کارگروه سلامت و امنیت غذایی: پزشکان به روستاهای محروم برون

 ضرورت حضور پاره‌وقت پزشکان در روستاهای محروم موضوعی بود که فرماندار کبودراهنگ در کارگروه سلامت و امنیت غذایی بر آن تأکید داشت.

فرماندار کبودراهنگ در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان، گفت: برخی از روستاهای کبودراهنگ کمبود مراکز بهداشتی و درمانی و حتی کمبود پزشک دارند که این شهرستان باید به صورت ویژه در تخصیص اعتبار دیده شود.

 

همدان‌پیام: ضرورت حضور پاره‌وقت پزشکان در روستاهای محروم موضوعی بود که فرماندار کبودراهنگ در کارگروه سلامت و امنیت غذایی بر آن تأکید داشت.
فرماندار کبودراهنگ در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان، گفت: برخی از روستاهای کبودراهنگ کمبود مراکز بهداشتی و درمانی و حتی کمبود پزشک دارند که این شهرستان باید به صورت ویژه در تخصیص اعتبار دیده شود.
احسان قنبری افزود: حضور پزشکان به صورت نصف روز و یک روز در روستاهای شهرستان کبودراهنگ می‌تواند تأثیر بسیار خوب و مطلوبی در رضایتمندی مردم از این حوزه داشته باشد. البته مشکل کمبود پزشک تقریباً حل شده است و فقط یکی، دوتا روستا هست که با نداشتن پزشک مواجه هستند.
به گفته فرماندار کبودراهنگ، مشکلات موجود در بخش بهداشت و درمان کبودراهنگ به توجه نیاز دارد که با جذب اعتبارات می‌تواند در این حوزه بسیار حایز اهمیت باشد.
وی اظهار داشت: با توجه به وسعت زیاد شهرستان، بُعد مسافت زیاد است و در حوزه حمل‌ونقل مشکل داریم؛ در این زمینه از کار افتادگی ماشین‌ها و نداشتن آمبولانس از مشکلات اساسی است که به توجه نیاز دارد.
همچنین از نظر ساختمانی، مراکز بهداشت شهرستان همچون کوریجان و ویان نیز به تعمیر نیاز دارند که ساختن، بازسازی و دیوارکشی خانه‌های بهداشت، رنگ‌آمیزی و فضاسازی باید در اولویت باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان نیز در این کارگروه گفت: سطح تخصص و میزان علم در حوزه پزشکی بسیار افزایش داشته است؛ پس خدمت‌رسانی به مردم و سهم بیمار هم هرروز بهتر و مطلوب‌تر می‌شود؛ البته سهم مردم و سهم بیمه‌ها مشخص است.
سید حبیب‌ا... موسوی‌بهار افزود: هیچ کشوری در منطقه وجود ندارد که از لحاظ پزشکی به گردپای ما برسد. همچنین جمهوری اسلامی ایران حرف‌های زیادی در حوزه بهداشت و درمان و تخصصی برای گفتن دارد.
به گفته وی، در استان همدان همه امکانات پزشکی و بهداشتی درمانی موجود است. در حوزه پزشکی هچ مشکلی وجود ندارد و پزشکان همدان و کبودراهنگ از رتبه‌های برتر کشوری برخوردارند.
موسوی‌بهار بیان داشت: جذب پزشک و متخصص در مناطق محروم در اولویت کاری ما است؛ البته شهرستان کبودراهنگ را باید از نظر پزشکی و امکانات ویژه ببینیم.
وی اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان، مردم نباید دغدغه‌ای داشته باشند؛ چراکه پزشکان متخصص به صورت 24 ساعته در بیمارستان‌ها حضور دارند.

 
/ 4 نظر / 32 بازدید
بامدادخمار

بسم ا… الرحمن الرحیم، اَلّلهُمَ اجعل صیامی فِیه صِیام الصّائمینَ و قیامی فِیه قِیام القائمینَ و نَبّهنی فِیهِ عَن نَومَهًِْ الغافِلینَ وهَب لی جُ‍رمی فیهِ یا الهَ العالَمینَ واعفُ عنّی یا عافیاً عنِ المجرمینَ. خدایا قرار بده روزه مرا در آن مانند روزه داران واقعی و قیام و عبادتم در آن قیام شب زنده داران و بیدارم نما در آن از خواب بی خبران و ببخش جرمم را در این روز ای معبود جهانیان و درگذر از من ای بخشنده مجرمان.

شهرزاد قصه گو

لبخند بزنید.شما مسئول حل همه مشکلات دنیا نیستید. زیاد فکر نکنید.اشکالی ندارد که جواب بعضی چیز ها را ندانیم. انچه دیگران در مورد شما فکر میکنند به شما ارتباطی ندارد. گذشت زمان تقریبا داروی هر دردی است.به زمان کمی فرصت دهید. با گذشته خود کنار بیایید تا حال امروز شما را خراب نکند. +سلامـ وبلاگم رو عوض کردم به دلایلی خوشحالم باز به جمعتون برگشتم[رویا][گل][تایید]

شعیب

سلام در باره هر چه می گویم فکر کنیم،اما درباره هر چه فکر میکنیم نگویم.

علی

واقعا اخبار همدان رو خوب پوشش دادید.